NUK - Norges Unge Katolikker
NUK - Norges Unge Katolikker Banner
  • Om oss
  • Organisasjon
  • Ressurser
  • Lokallag
  • FriFond
  • Historie
  • Varsle
Bidra i Norges Unge Katolikker
Styreleder - Ivan Vu. Foto: Sina Vestøl

Bidra i Norges Unge Katolikker

19 May, 2026

1 min read

Styreleder Ivan Vu deler kort om hvorfor akkurat DU burde stille til valg til årets Landsmøte.

  1. Hvorfor bør man stille til valg til Hovedstyret? 

Har du vært deltaker eller leder på NUKs arrangementer – enten i ungdomsgruppen i menigheten din eller på sentrale arrangementer som påske- og sommerleir – og ønsker å lære mer om hvordan NUK fungerer bak kulissene? Da bør du vurdere å stille til valg til Hovedstyret! Som medlem av Hovedstyret får du være med på å forme retningen til NUK og bidra til at organisasjonen kan fortsette å skape gode tilbud for barn og unge over hele landet. Du får innsikt i hvordan NUK arbeider administrativt og strategisk, og blir en del av et engasjert fellesskap med både Hovedstyret, Landsstyret og andre sentrale frivillige.

  1. Hvordan har det vært for deg personlig så langt å sitte i styret? 

For meg har arbeidet vært svært lærerikt og givende. Jeg har fått bygge nettverk, oppleve stor gjestfrihet og møte mange inspirerende mennesker både lokalt og sentralt i den Katolske Kirke, og samtidig utad på ulike forum. Det beste er at du selv kan forme vervet etter hvor mye tid og engasjement du ønsker å legge inn.

Interessert? Eller kjenner du noen som hadde passet fint i Hovedstyret? Legg igjen nominasjonen din her i Nominasjonsskjema for Hovedstyret 2026-2027

© 2026 NUK - Norges Unge Katolikker
•Epost: nuk@nuk.no•Telefon: 23 21 95 40