Ledig vikariat: NUK søker organisasjonskonsulent med kommunikasjonsansvar

NUK søker vikar for en av våre ansatte som skal ut i permisjon. Organisasjonskonsulenten vil ha mye ansvar for organisasjonens kommunikasjon utad både til våre medlemmer og til andre interesserte.

Norges Unge Katolikker (NUK), er den katolske kirkes barne- og ungdomsorganisasjon i Norge. Vi arbeider for å skape katolsk identitet hos unge og fremme fellesskap i Kristus. Organisasjonen har ca. 40 lokallag og rundt 3000 medlemmer. NUK har tre ansatte lokalisert i Oslo og hundrevis av frivillige som blant annet arrangerer leirer og kurs, gir ut blader, jobber med humanitært arbeid og støtter opp om lokal aktivitet i menighetene.

En av våre ansatte skal ut i et års permisjon og vi søker derfor etter en eller to vikarer som kan dekke denne stillingens oppgaver i et år. Organisasjonskonsulenten vil ha mye ansvar for organisasjonens kommunikasjon utad både til våre medlemmer og til andre interesserte.

Arbeidsoppgaver:

 •         Publisering og oppdatering på vårt nettsted nuk.no
 •         Publisering og oppdatering av NUK i sosiale medier.
 •         Faglig ansvar for all vår kommunikasjon med medlemmer og eksternt.
 •         Utforming og produksjon av materiell som sendes ut fra NUK.
 •         Arbeid med bladene, kontakt med trykkeri og oppfølging av redaksjonene.
 •         Oppfølging av redaksjonene og flere av våre utvalg.

Kvalifikasjoner:

 •         Interesse for design og layout
 •         Kjennskap til nettpublisering (helst WordPress) og sosiale medier er en fordel
 •         Svært god muntlig og skriftlig fremstillingsevne i norsk. Kjennskap til flere språk er en fordel.
 •         God kjennskap til NUK og Den katolske kirke i Norge er også en fordel

Vi tilbyr:

 •         Gode muligheter for å påvirke eget arbeid og utvikle det katolske ungdomsarbeidet i Norge
 •         En spennende og meningsfylt jobb
 •         Varierte og faglig utfordrende arbeidsoppgaver
 •         Et ungt og spennende arbeidsmiljø
 •         Mulighet til å jobbe for en levende og dynamisk organisasjon
 •         Vikarstilling opp til 100%.

Lønn og tiltredelse etter avtale. Vi kan dele denne stillingen på to personer, slik at man kan jobbe deltid. Vi ønsker helst en vikar i 100% stilling men er også åpne for å kunne diskutere med søkere som ønsker å jobbe på deltid.

Søknadsfrist er onsdag 31. januar 2018.

Ved spørsmål om stillingen kontakt generalsekretær Henrik Emil Greve (23219540, gensek@nuk.no) eller leder Jakob Voigt (47399030, leder@nuk.no). Søknad med kortfattet CV sendes til: gensek@nuk.no innen 31. januar 2018.

Relevante nyheter

Juniorleir og Sommerleir for konfirmanter blir slått sammen til én leir

På grunn av mangel på leirsjef må vi dessverre flytte leiren til 12.07. - 19.07.2024. Planen vår er å slå sammen deltagere fra juniorleir og sommerleir for konfirmanter. Leiren vil bli kalt for juniorleir. Deltagerne fra begge leirene vil fortsatt være innenfor aldersgruppen for juniorleir som vi har tidligere satt. Det er for de som fyller 13 til og med året man fyller 15 (født 2009 – 2011). I... les mer »

Juniorleir Konfirmantleir Leir Ukategorisert