Ledig vikariat: NUK søker organisasjonskonsulent med kommunikasjonsansvar

NUK søker vikar for en av våre ansatte som skal ut i permisjon. Organisasjonskonsulenten vil ha mye ansvar for organisasjonens kommunikasjon utad både til våre medlemmer og til andre interesserte.

Norges Unge Katolikker (NUK), er den katolske kirkes barne- og ungdomsorganisasjon i Norge. Vi arbeider for å skape katolsk identitet hos unge og fremme fellesskap i Kristus. Organisasjonen har ca. 40 lokallag og rundt 3000 medlemmer. NUK har tre ansatte lokalisert i Oslo og hundrevis av frivillige som blant annet arrangerer leirer og kurs, gir ut blader, jobber med humanitært arbeid og støtter opp om lokal aktivitet i menighetene.

En av våre ansatte skal ut i et års permisjon og vi søker derfor etter en eller to vikarer som kan dekke denne stillingens oppgaver i et år. Organisasjonskonsulenten vil ha mye ansvar for organisasjonens kommunikasjon utad både til våre medlemmer og til andre interesserte.

Arbeidsoppgaver:

 •         Publisering og oppdatering på vårt nettsted nuk.no
 •         Publisering og oppdatering av NUK i sosiale medier.
 •         Faglig ansvar for all vår kommunikasjon med medlemmer og eksternt.
 •         Utforming og produksjon av materiell som sendes ut fra NUK.
 •         Arbeid med bladene, kontakt med trykkeri og oppfølging av redaksjonene.
 •         Oppfølging av redaksjonene og flere av våre utvalg.

Kvalifikasjoner:

 •         Interesse for design og layout
 •         Kjennskap til nettpublisering (helst WordPress) og sosiale medier er en fordel
 •         Svært god muntlig og skriftlig fremstillingsevne i norsk. Kjennskap til flere språk er en fordel.
 •         God kjennskap til NUK og Den katolske kirke i Norge er også en fordel

Vi tilbyr:

 •         Gode muligheter for å påvirke eget arbeid og utvikle det katolske ungdomsarbeidet i Norge
 •         En spennende og meningsfylt jobb
 •         Varierte og faglig utfordrende arbeidsoppgaver
 •         Et ungt og spennende arbeidsmiljø
 •         Mulighet til å jobbe for en levende og dynamisk organisasjon
 •         Vikarstilling opp til 100%.

Lønn og tiltredelse etter avtale. Vi kan dele denne stillingen på to personer, slik at man kan jobbe deltid. Vi ønsker helst en vikar i 100% stilling men er også åpne for å kunne diskutere med søkere som ønsker å jobbe på deltid.

Søknadsfrist er onsdag 31. januar 2018.

Ved spørsmål om stillingen kontakt generalsekretær Henrik Emil Greve (23219540, gensek@nuk.no) eller leder Jakob Voigt (47399030, leder@nuk.no). Søknad med kortfattet CV sendes til: gensek@nuk.no innen 31. januar 2018.

Relevante nyheter

Ungdomsleir 2018, tatt med åpne armer

Sommerferie

Kontoret er ubemannet fra 13. til 17.juli. Vennligst send mail til nuk@nuk.no om det skulle være noe. Vi skal prøve å svare så snart kontoret er bemannet igjen. God sommer!    Hilsen Norges Unge Katolikker     les mer »

Ukategorisert